כסלו תשס"ט – סיום מסכת

הרב יצחק מאדר, העלה על נס את רצונו העז של שמעון ללמוד, שעל אף שהוא עובד כל היום קשה, עדיין הוא מתאמץ לבוא בערב ולשבת שעה וחצי ללמוד. שכשאדם עובד כל היום ובסוף היום הוא מגיע אל התחנה העיקרית ומתיישב ללמוד, נחשבת עבודת כל היום כהכנה מוקדמת לאותו הלימוד וגם על העבודה הוא מקבל בשמים שכר.

siyumסיום מסכת גורם לכל אחד התרגשות מיוחדת, גם אם מאחוריו עשרות מסכתות שזכה לסיים, בדיוק כמו שאבא לילדים שמח בכל לידת ילד נוסף במשפחה. קל וחומר כשמדובר בסיום מסכת ראשונה, שההתרגשות בה גדולה עד מאוד. אצל שמעון בן חיים, שזכה לעשות את הסיום הראשון, ההתרגשות והשמחה גדולים שבעתיים. כפי שמתבקש מכך, התקיימה סעודת מצווה חגיגית ומפוארת בביתו של שמעון, מסיים המסכת, בה נטלו חלק: בני המשפחה, החברותא, רבנים, ביניהם הרב מנחם חשאי שליט"א חבר ביה"ד הגדול בירושלים.
במהלך הסעודה נשא שמעון בעל השמחה דברים נרגשים, בהם הודה למשתתפים ולחברותא הרב יצחק מאדר שליט"א שזיכו אותו להגיע לאן שהגיע, לרב חשאי שליט"א שמאז בואו לשכונה, נוספה בה קדושה מיוחדת, ואחרון חביב לרב פרץ שליט"א המייסד והמקים, על כל המפעל המבורך שלו, שכל סיום המסכת נזקף בסופו של דבר לזכותו. הרב מנחם חשאי שליט"א, ריגש את הקהל על גודל המאורע, שיהודי זוכה לסיים את המסכת הראשונה שלו. עוד ציין את חלקה של האשה במצווה, בכך שהיא מעודדת את הבעל בדרכו, ובפרט כשמדובר בדרך חדשה, ומסכימה לוותר מזמנם המשותף הקצר, אחרי יום עבודה שלם שהיא אינה רואה אותו, והכל בשביל לימוד התורה.
siyum-1החברותא, הרב יצחק מאדר, העלה על נס את רצונו העז של שמעון ללמוד, ושיבח את מאמציו, שעל אף שהוא עובד כל היום קשה, עדיין הוא מתאמץ לבוא בערב ולשבת שעה וחצי ללמוד. הוא הוסיף שכשאדם עובד כל היום ובסוף היום הוא מגיע אל התחנה העיקרית ומתיישב ללמוד, נחשבת עבודת כל היום כהכנה מוקדמת לאותו הלימוד וגם על העבודה הוא מקבל בשמים שכר. הסעודה המרגשת מסתיימת, כששמעון כמובן הצהיר שזו לו רק ההתחלה ואינו מתכוון להסתפק במסכת אחת. עוד באותו שבוע הוא התחיל ללמוד עם החברותא את מסכת בבא מציעא, בבית מדרש "זיו התורה" עם הרבה חשק והתלהבות.

כתבות נוספות:

תוכניה ערב שבועות תשע"ו

לבחור בחיים של כוח! סדנה חדשה במדרשת שבילי השושנים

מסיבת פורים תשע"ו במדרשיית שבילי השושנים

טבת תשע"ו- מדרשת שבילי השושנים

תוכניה למדרשת שבילי שושנים חודש כסלו תשע"ו

תוכניה של שבילי השושנים לחודש אלול תשע"ה

תוכניה של מדרשת שבילי השושנים לחודש תמוז תשע"ה

הרצאות בחודש תמוז תשע"ה במדרשת שבילי השושנים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *